(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Аутсорсинг бухгалтерії в Україні - з чого почати?

Аутсорсинг бухгалтерії давно став звичайною справою в Києві та інших містах України. До нього зростає інтерес як з боку ФОП, так і юридичних осіб. Чимамо питань задають потенційні замовники послуг щодо ефективності аутсорсингу. Слід зазначити, що її запорукою є грамотна організація підготовчого процесу.

Головне - до передачі бухобліку на зовнішнє управління потрібно правильно готуватися. Для підготовки можна задіяти власні кадрові ресурси і сторонніх профільних фахівців. Схема переходу може мати різні нюанси. Що ж стосується загальних рекомендацій або дій, таких всього 6 відзначає автор порталу gaap.ru Ірина Александрова. Розгляньмо їх докладніше.

1. Розрахунок економічної вигоди від бухгалтерії на аутсорсингу

Багато користувачів переходять на аутсорсинг переважно з метою оптимізації витрат на утримання персоналу, організацію, адміністрування супутніх бізнес-процесів. Також має місце мотивація на зниження фіскальних ризиків. А пряма економія витрат стане приємним бонусом.

У будь-якому разі об'єктивний розрахунок економічної доцільності дозволить оцінити реальну економію при співробітництві з аутсорсером. А врахувати при цьому розрахунку необхідно витрати на обладнання, оргтехніку, програмне забезпечення, витратні матеріали, навчання персоналу, зарплату, податки, страхові внески, заміщення відсутніх фахівців. Отриману суму потрібно порівняти з комерційною пропозицією аутсорсера.

2. Призначення «головного»

Співпрацювати з ким би то не було неможливо без відповідальної особи. Замовнику бухгалтерських послуг в Україні необхідно визначитися з тим, хто буде курирувати проект, контролювати взаємодію з провайдером, вирішувати поточні й термінові питання, оцінювати фактичну економічну ефективність безпосередньо в процесі співпраці.

3. Домовленість про рівень сервісу

Усі хочуть отримувати високоякісні бухгалтерські послуги. Відповідно, варто зажадати від бухгалтерської фірми гарантій якості сервісу. Раціональним рішенням буде підписання угоди SLA. Це корисне доповнення до договору абонентського обслуговування дозволить визначити оптимальний рівень сервісу, задокументувати вимоги замовника послуг до реалізації провайдером переданих на зовнішнє управління функцій.

4. Аудит бухгалтерського обліку, виправлення помилок

Бухгалтерію не зайвим буде привести в порядок до передачі на зовнішнє управління. Аудит можна також замовити обраному партнерові. Це стане свого роду тестовою співпрацею. При виявленні недоліків, прогалин, помилок важливо усунути їх з найменшими податковими, адміністративними та юридичними наслідками для компанії. Замовлення аудиту - непоганий спосіб перевірити рівень компетентності аутсорсера.

5. Підготовка до модернізації

Аутсорсинг бухгалтерських послуг може зажадати зміни, поліпшення ряду супутніх бізнес-процесів. Уся справа в тому, що профільні компанії швидко й активно розвиваються, відповідаючи на запити ринку. Змінюватися разом з ними доводиться і замовникам послуг. І це йде останнім тільки в плюс. Оптимізація процесів комунікації, управління, контролю дозволяє бізнесу йти в ногу з часом.

6. Визначення перспектив

Будь-який бізнес так чи інакше змінюється. Це обумовлює необхідність співпраці з провайдерами, котрі готові й мають можливість забезпечити актуальні потреби компанії (при відкритті нових напрямків діяльності, філій у регіонах і т.п.). В контексті аутсорсингу бухгалтерії це передбачає формулювання ключових KPI на перспективу, розробку стратегії їх досягнення.

Див. докладніше про послуги бухгалтерського обліку в Україні

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви