(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Робота аудиторських фірм не повинна обмежуватися лише аудитом?

Заклик обмежити діяльність аудиторських компаній тільки одним аудитом далеко не новий - цієї ідеї трохи менше 10 років, і вперше озвучила її Єврокомісія відразу після фінансової кризи.

Виконавчий директор Міжнародної федерації бухгалтерів Кевін Дейсі (Kevin Dacey), який посів свою нинішню посаду в березні цього року, не вважає виправданими поширені заклики до розбиття послуг "Великої четвірки", які особливо активізувалися після низки гучних скандалів на кшталт британського Carillion. У своїх закликах прихильники цієї ідеї відзначають, що світові аудиторські мережі "занадто великі", "занадто диверсифіковані", або просто "занадто злилися з фінансовими ринками".

Кевін Дейсі у відповідь на це зауважує, що ця критика не враховує того факту, що перетворення міжнародних аудиторських мереж в нинішні конгломерати з безліччю різних напрямків діяльності стало відповіддю на зрослий ринковий попит на висококласних фахівців у різних галузях, здатних проводити якісний аудит великих і складних, часто міжнародних бізнес-структур. Заклик обмежити діяльність аудиторських компаній тільки одним аудитом насправді далеко не новий - цієї ідеї трохи менше 10 років, і озвучила її Єврокомісія відразу після фінансової кризи. Але вона ж найбільш небезпечна - вважає Дейсі.

Від ідеї тоді відмовилися як від нежиттєздатної. Навіть тоді багато (в тому числі сама Єврокомісія) розуміли, що відділення аудиторських послуг від неаудіторскіх не допоможе поліпшити якість аудиту, залучити в компанію талановитих фахівців або просто поліпшити конкуренцію. Якраз навпаки, це зашкодить аудиторської галузі, і після кризи, коли рани були ще занадто свіжі, робити цього було ні в якому разі не можна.

Втім, і зараз це небажано. Фахівці мають сьогодні величезну важливість для аудиту: розвиток сучасних технологій, складні бізнес-моделі, запит на розширені розкриття з боку інвесторів - все це ускладнює звітність компаній, а значить, і її аудит. Щоб, як і раніше, брати під сумнів твердження менеджерів і перевіряти ще раз їх, аудиторським компаніям сьогодні необхідно безліч фахівців різного профілю - в оподаткуванні, кримінальних розслідуванням, оцінці тощо.

Незалежне дослідження 2016 року, яке провели британська Рада з фінансової звітності (FRC) та Інститут дипломованих бухгалтерів Шотландії (ICAS), з'ясувало, що тримати всіх цих фахівців в компанії тільки лише для одного аудиту просто неефективно. Це не забезпечує компанії ресурсами, необхідними для успішного аудиту, і не є життєздатною бізнес-моделлю, так як сам по собі аудит не зможе утримати таку кількість фахівців в компанії і виростити з них експертів. А ось якщо залишити діючу сьогодні модель з безліччю різних послуг, що надаються аудиторськими компаніями, то тут ці фахівці отримають можливість розвивати свої навички і рости, займаючись чимось ще крім аудиту.

Див. докладніше про послуги аудиту в Україні.

За матеріалами: POLITICO Pro та Gaap.ru

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви