(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Аудит та бухгалтерські послуги - стажери без університетської освіти

Аудиторська компанія BDO не так давно оголосила про прийом 300 нових стажерів, частина з яких мала дипломи університетів, а частину взяли за схемою практичного навчання на робочому місці.

Сьогодні, коли молоді люди після школи вибирають собі кар'єру, вони, як правило, йдуть в університети для отримання диплома, оскільки це "традиція". Але часи змінюються. Як показують дослідження, сьогодні - особливо на Заході - дедалі більше число молодих фахівців вибирають альтернативний варіант входження в професію. Варіант, який починає все більше цінуватися і самими аудиторськими компаніями - професійне навчання на робочому місці. У той же час відносна популярність університетських дипломів поступово знижується через досить високу вартість навчання і пов'язану з цим необхідністю брати кредит.

Аудиторська компанія BDO не так давно оголосила про прийом 300 нових стажерів, частина з яких мала дипломи університетів, а частину взяли за схемою практичного навчання на робочому місці. Це прекрасна можливість порівняти, наскільки відрізняються ці схеми в очах самої BDO - однієї з найбільших, до речі, аудиторських мереж у світі.

Як випливає з опублікованого звіту, для випускників університетів підготовка займає три роки. У тих, хто навчаэться паралельно роботі, підготовка займає чотири роки. Проте, результат і в тому, і в іншому випадку однаковий: і ті, і інші стають дипломованими професійними бухгалтерами та можуть за вибором завершити в BDO 7 рівень професійної практичної кваліфікації з бухгалтерського обліку та оподаткування, еквівалентній магістерських диплому. Однак - додають автори звіту - студенти та їхні батьки часто просто не можуть вибрати для себе найкращий варіант, а звертатися за допомогою до консультантів по кар'єрі - не найкраща ідея.

 

Стажери в аудиторській компанії - навчання та робота

Два стажиста BDO в інтерв'ю пояснили свій варіант входження в професію. Так, Лайам Стреттон (Liam Stretton) - випускник університету і працює в податковій команді BDO в Бірмінгемі. Ешлі Стіл (Ashleigh Still) - фахівець офісу в Гілфорді, куди вона прийшла за програмою професійного практичного навчання в 2017. Коли першого запитали, чому він вирішив вивчати бухоблік і фінанси в університеті, Лайм Стреттон відповів: "Я завжди хотів вступити до університету і завжди цікавився фінансами, так що це виявилося очевидним вибором для мене". З іншого боку, Ешлі Стіл відповіла так: "Я дійсно думала про університет, але мене приваблювала ідея "заробітку по ходу навчання" і отримання комерційного досвіду паралельно з навчанням на сертифікацію. Можливість стати дипломованим бухгалтером за чотири роки без усяких студентських кредитів була привабливою".

Обидва молодих фахівця, однак, у своїх відповідях зазначили прагнення отримувати реальний практичний досвід в бухгалтерсько-аудиторської професії, що називається, "з перших рук". І в порівнянні з університетською освітою, це більшою мірою можна досягти саме з другим варіантом, так як тут кожен, хто навчається, відразу ж вчиться грати свою роль в діловому оточенні.

Перший робочий досвід, як правило, лякає, і неважливо, приходите ви на роботу з університету, або через програму стажування. Коли Лайма Стреттон попросили назвати основні складності, з якими він зіткнувся, він зазначив саме це. "Від стажера навчання паралельно роботі на повну ставку може зажадати великих зусиль. Це дуже відрізняється від навчання в коледжі чи університеті, де ви можете сфокусуватися виключно на іспитах". Втім, він додав, що в BDO передбачена оплата за іспити для студентів-майбутніх співробітників.

Зі свого боку Ешлі Стіл зазначає, що сьогодні поки що ще зберігається нерозуміння всіх переваг практичного навчання, а студенти а їхні батьки іноді навіть не знають про цю можливість, коли починають замислюватися про кар'єру для себе/своїх дітей.

 

Успішна кар'єра в аудиті чи бухгалтерському обліку для стажера

Своєю програмою стажування велика аудиторська компанія демонструє, що можна побудувати успішну кар'єру в різних країнах, включно з Україною, незалежно від того, який шлях обрати. Програма практичного навчання ніби доводить, що з будь-якого, кого беруть на фірму, можна зробити ефективного професійного бухгалтера з тим же, що і у інших, рівнем знань і досвіду. "Як можна очікувати від великої компанії, ви отримуєте дуже багато навчання і розвитку на шляху до професійної сертифікації, але ви також навчаєтеся навичкам і поведінці, які допоможуть вам стати успішними в своїй ролі".

Тим, хто тільки починає свій шлях, Лайм Стреттон рекомендує "не випускати жодної можливості". "Регулярно цікавтеся відгуками про свою роботу та результати, беріть участь у проектах, яких можуть виходити за межі ваших обов'язків, і беріть участь в соціальних заходах зі своїми колегами".

"Ходіть на ярмарки вакансій і беріть участь в переддипломних практиках або літніх школах, щоб отримати трохи практичного досвіду. І спілкуйтеся з іншими. Я просто не можу переоцінити програму стажування, університет - це не єдиний ваш шлях", - робить висновок Ешлі Стіл.

Врешті-решт приклад аудиторської фірми BDO показує, що неважливо, чи підете ви в університет, чи спробуєте варіант з практичним навчанням - можливості стати професійним бухгалтером рівні і в тому, і в іншому випадку. Просто потрібно підвищувати обізнаність молодих людей про альтернативний варіант приходу в професію, щоб вони мали можливість зважити для себе всі "за" і "проти".

За матеріалами: Accountancy Age та Gaap.Ru

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви