(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Аудит: малі та середні аудиторські компанії в 2019 р.

Рада з міжнародних стандартів аудиту та підтвердження достовірності звітності (IAASB) опублікувала новий дискусійний документ, присвячений особливостям застосування міжнародних стандартів аудиту (ISA) щодо організацій менш складної структури. Коментарі по ньому будуть прийматися до 12 вересня, повідомляє портал gaap.ru

Малі підприємства, як відомо - основа будь-якої економіки, і в світовому обсязі всіх аудиторських послуг саме на них припадає найбільша частка. Складнощі в застосуванні міжнародних стандартів аудиту щодо них мають дуже велику актуальність для IAASB.

Однак тут необхідно підкреслити ключовий момент: простота структури і операцій організації ще не означають невеликий розмір цієї організації. Організація може бути великою, але при цьому залишатися простою, і не можна ставити знак тотожної рівності між простими організаціями та МСП.

Перші напрацювання по цій темі з'явилися відразу після паризької конференції з питань роботи малих і середніх аудиторських компаній 2017 року. До сьогоднішнього дня вони вилилися в повноцінний дискусійний документ - пояснює у вступному слові голова Ради, професор Арнольд Шилдер (Arnold Schilder).

За його словами, вони постійно фіксують заклики до дій і розробки рішень, які не тільки допоможуть малим і середнім аудиторським компаніям в принципі, але і приділять увагу обставинам, де складний аудит не потрібен у принципі. Це і мається на увазі під винесеним в заголовок "аудитом менш складних організацій".

Але перш ніж діяти, необхідно мати чітке розуміння всіх сьогоднішніх складнощів для аудиторів, з якими ті стикаються в юрисдикціях, де застосовують МСА (ISA). Крім того, необхідно дотримати баланс між спрощенням і недопущенням зниження якості аудиту в результаті змін. Швидких рішень тут очікувати не варто - каже Арнольд Шилдер. Для цього і представлений до уваги світової аудиторської спільноти поточний дискусійний документ.

Скачати документ  

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви