(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Розробник МСФЗ починає реалізацію проекту з IBOR

Як це неодноразово було обіцяно керівництвом Ради з МСФЗ, IASB приступає до реалізації проекту, метою якого є оцінка впливу реформи міжбанківських ставок рефінансування на міжнародні стандарти фінансової звітності. Перша стадія проекту - це цільові коригування до старого і нового стандартів з обліку фінансових інструментів, IAS 38 і IFRS 9, повідомляє портал gaap.ru.

Про реформу на даний момент поки що відомо дуже мало, проте можна з великою ймовірністю припустити, що від застосування ставки LIBOR світова банківська система відмовиться взагалі. Щоб полегшити укладачам звітності на МСФЗ виконання окремих вимог з хеджування, які потенційно можуть призвести до переривання хеджування просто через невизначеність, Рада з МСФЗ вносить деякі зміни в IAS 39 і IFRS 9. Для прикладу, в нинішньому варіанті компанії зобов'язані при обліку хеджування орієнтуватися на очікування і прогнози, але з початком реформи робити це стане важко, оскільки так мало відомо, як саме вона буде реалізована в плані заміни орієнтовних процентних ставок. А оксільки немає прогнозної інформації, компанії не зможуть використовувати звітність хеджування відповідно до діючих правил і тим самим позбавлять користувачів звітності корисної інформації.

Рада з МСФЗ розгляне можливі наслідки реформи в два етапи (такий підхід також вже був анонсований кілька місяців тому). Остання публікація попереднього варіанту змін до двох стандартів - це перший етап, а до другого IASB приступить, як тільки з'явиться трохи більше ясності щодо планів світових регуляторів на реформу IBOR.

Коментарі приймаються до 17 червня, а остаточну версію Рада планує схвалити вже до кінця цього року.

Див. докладніше: Фінансова звітність згідно з МСФЗ в Україні

 

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви