(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Рахункова палата України переходить на міжнародні стандарти аудиту

Згідно з заявою голови Рахункової палати України Валерія Пацкана, з цього року СПУ починає працювати відповідно до міжнародних стандартів аудиту, що дозволить користуватися надійними показниками при здійсненні аудиту ефективності, а об'єктам перевірок - поліпшити фінансову дисципліну та якість управління коштами.

Валерій Пацкан додав, що разом з експертами британського Національного управління з контролю за витратами (National Audit Office - NAO) Рахункова палата України завершила розробку спеціального методичного посібника з питань фінансового аудиту. Хоча розроблявся він переважно відповідно до МСА, посібник також враховує особливості українського законодавства. Після розгляду на засіданні СПУ документ рекомендували до використання в пілотних фінансових аудиторських перевірках у 2019 році.

Сьогодні Рахункова палата в Україні здійснює здебільшого аудит ефективності. Але в багатьох країнах саме фінансовий аудит становить основну частину роботи вищих органів фінансового контролю - зазначив пан Пацкан. Вже в цьому році наші аудитори проводитимуть фінансовий аудит за міжнародними стандартами. І щороку ми збільшуватимемо кількість об'єктів, охоплених фінансовим аудитом. 25 відомств в 2024 році - це амбітна мета, яку ми перед собою ставимо - підкреслив Валерій Пацкан.

Аудит фінансової звітності, на його думку, вкрай важливий, оскільки допомагає об'єктам перевірок покращити внутрішній контроль і процедури, сприяє запобіганню помилок, запобігає проявам шахрайства та порушення чинного законодавства.

Наприклад, у тій же Великій Британії вже протягом 150 років все держоргани складають фінансову звітність, яка перевіряється NAO, відзначає портал gaap.ru. Щороку Національне управління цієї країни підтверджує звітність приблизно 370 відомств. У 2017-2018 рр. на аудит фінансової звітності пішло близько 54 млн. фунтів, і ще 13 млн. - на проведення аудиту ефективності.

Дивіться докладніше: Аудиторскі послуги в Україні

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви