(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

IASB завершила аналіз практики по IFRS 13

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності рапортувала про завершення традиційного перегляду чергового чинного стандарту МСФЗ, на цей раз IFRS 13 "Вимірювання справедливої ​​вартості".

Ключовий висновок, про який у принципі можна було здогадатися вже давно, якщо уважно слухати деякі коментарі керівництва Ради по ходу публічних звернень: стандарт працює як треба.

Зазвичай, такі аналізи проводяться через 2-3 роки після набуття чинності нових стандартів в силу (або ж значних змін у колишніх стандартах), а їхня основна мета - перевірити, як все працює на практиці, і чи задоволені інвестори якістю одержуваної ними звітності. Також оцінюється, чи не несуть компанії занадто великих додаткових витрат, повідомляє портал gaap.ru.

IFRS 13 був представлений у 2011 році, вже після завершення кризи, і набув чинності 2013 році, принісши з собою заснований на нових принципах підхід до вимірювання справедливої ​​вартості і розкриття. При цьому він не визначає, коли саме необхідно застосовувати справедливу вартість.

Як показала перевірка, всі вимоги працюють відповідно до плану, а розкриваєму компаніям інформацію інвестори знаходять корисною. Ніяких додаткових витрат на підготовку звітності, які Рада не передбачила раніше та не вважала за прийнятні, компанії не несуть. Відгук по темі розкриттів оцінки справедливої ​​вартості використовується сьогодні IASB в іншому його проекті по цільовим покращенням розкриттів в окремих стандартах у рамках спільної ініціативи.

Втім, деякі складності все ж були виявлені - здебільшого в плані застосування професійного судження - однак практика показує, що компанії успішно з ними справляються своїми силами. Рада з МСФЗ обіцяє продовжувати стежити за ситуацією і підтримувати контакт з фахівцями-оцінювачами.

Дивіться докладніше: Трансформація за МСФЗ в Україні

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви