(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Аудиторські фірми в Польщі чекають серйозні зміни

Результатом всіх змін, які наразі проходять узгодження, стане посилення оперативності, ефективності та результативності публічного нагляду за діяльністю професійних аудиторів та аудиторських фірм, а також підвищення незалежності органів фінансового нагляду, що необхідно для реалізації поставлених перед ними задач, повідомляє Infor.PL та Gaap.ru.

На думку польських законодавців, чинний нині орган публічного нагляду - Комісія з аудиторського нагляду - не має необхідних інструментів для контролю якості аудиторських послуг, оскільки в значній мірі спирається на результати посередницького нагляду, здійснюваного саморегулівної організацією аудиторів.

 

Аудиторський нагляд у Польщі - нова державна інституція

У Польщі вона має назву "Польська Палата професійних аудиторів". У списку перерахованих проблем значиться банальний брак контролерів для виконання завдань Комісії з аудиторського нагляду, оскільки її плановий штат до сьогодні залишається недоукомплектованим.

Необхідність термінових змін пояснюється також тим фактом, що саморегульована організація професійних аудиторів просто не робить достатніх зусиль для реалізації наглядових завдань, поставлених перед нею Комісією з аудиторського нагляду.

Відповідно до розглянутих пропозицій, після впровадження яких велика частина проблем повинна зникнути, може бути утворена нова інституція - Польське Управління аудиторського нагляду замість діючої нині Комісії.

Якщо говорити про юридичний статус, це буде державна організація, яка здійснюватиме публічний нагляд за аудиторською діяльністю в Польщі відповідно до вимог європейської Директиви 2006/43/EU. Повною мірою приступити до своїх обов'язків новий орган аудиторського нагляду зможе вже з 1 січня 2020 року.

Див. докладніше про послуги аудиту в Україні

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви