(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Центр якості аудиту ще раз звертає увагу на критичні питання аудиту

Ключові питання американські аудитори повинні будуть розкривати відповідно до вимог стандарту AS 3101, починаючи з 30 червня 2019 роки (для великих компаній з прискореними термінами подання звітності) і з 15 грудня 2020 роки (для всіх інших). Вихід нового стандарту аудиторського висновку від Ради з нагляду за обліком в публічних компаніях (PCAOB) в серпні минулого року ознаменував собою істотне збагачення аудиторських висновків, які раніше відбивали, по суті, лише бінарне бачення зовнішніх перевіряючих з розряду "залік / незалік".

Новий звіт від американського Центру якості аудиту (Center for Audit Quality) ще раз пояснює сутність критично важливих питань аудиторських послуг та проводить їх порівняння з ключовими питаннями аудиторської звітності, які обумовлені в міжнародних стандартах аудиту від IAASB.

 

Основні тези: критичні питання аудиту

Критичні питання аудиту не повинні справляти значного впливу на інформаційний обмін між зовнішніми аудиторами та аудиторськими комісіями в складі компаній, оскільки ці питання вже повинні були обговорюватися в минулому. При цьому деякі обговорювані з аудиторськими комісіями теми можуть і не призвести до виникнення аудиторського питання критичної важливості.

Істотні недоліки в системі внутрішнього контролю не можуть вважатися критичним питанням аудиту, позаяк такий висновок не належить безпосередньо до облікової інформації або здійсненим розкриттям. Однак сам факт їх наявності може прийматися в розрахунок при визначенні того, чи не є те чи інше питання критично важливим з точки зору аудиту.

Попри те, що критичні питання аудиту можуть відноситися до сфери істотного аудиторського ризику, в той же час не всі істотні ризики є критичними питаннями аудиту.

Критичні питання аудиту відносяться скоріше до поточного періоду, а не до всіх представлених періодів разом. Однак стандарт не забороняє аудитору включати в висновок критичні питання, які ставилися до попередніх періодів.

Тільки лише в певних специфічних умовах від аудиторів можуть зажадати розкривати інформацію щодо критичних питань аудиту, які ще не були піддані публічному розголошенню менеджерами компанії.

Ніякого жорсткого списку критичних питань аудиту не існує, хоча у випадку з переважною більшістю перевірок від аудиторів очікують розкриття хоча б одного питання аудиту, який підпадає під визначення критичного.

За матеріалами: Journal of Accountancy та Gaap.ru

 

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви