(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Швидкий аудит за 2 години?

Нещодавно з'явилася інформація про те, що британське відділення PricewaterhouseCoopers було оштрафовано на цифру з шістьма нулями за фатальні прорахунки з аудитом BHS, а її колишній партнер Стів Денісон (Steve Denison) втратив можливість займатися аудиторською діяльністю протягом наступних 15 років .

З цієї історії випливла ще одна цікава подробиця. На очі журналістам британського новинного каналу Sky News попався викривальне лист голови PwC UK Кевіна Елліса (Kevin Ellis), який розпікає свого підлеглого - звичайно, Стівена Деннісона - за якість виконання ним аудиту для BHS, в результаті якого британський офіс аудиторської компанії отримав від FRC мінімальний (відповідно до нової політики регулятора) штраф в 10 млн. фунтів. Втім, суму вже скоротили до £ 6.5 млн. - вірогідно, за дострокове погашення, що передбачає в таких випадках "знижку".

І ось що цікаво: цей саме лист було також розіслано ще близько тисячі партнерів, які тепер також в курсі, що Кевін Елліс прямо називав роботу Деннісона "неадекватною". Зокрема, він підкреслив численні приклади нездатності контролювати аудиторський процес в ролі керівного партнера, що проявлялося, наприклад, в дорученні дуже великих обсягів роботи молодшим членам аудиторської групи. Що стосується завершальної стадії, то по ходу неї зафіксовані були лише дві години роботи!

І як ніби цього було б мало, за твердженнями Елліса, Стів Деннисон надав аудиторський висновок щодо відповідності клієнта концепції безперервності діяльності заднім числом і зробив неправдиву заяву по одному з аудиторських документів, який в іншому випадку вказав би на факт укладення заднім числом.

Висновок щодо фінансової звітності BHS за 2014 рік був готовий буквально за кілька днів до того, як її власник сер Філіп Грін (Philip Green) прийняв рішення про продаж британської мережі магазинів всього за £ 1.

При цьому, хоча в поданні Кевіна Елліса такі дії "неприпустимі", він зазначив в листі, що на саме аудиторський висновок вони не вплинули. Ознайомлення практично тисячі інших партнерів зі змістом листа він пояснив необхідністю "визнати провали і вивчити урок", хоча і допустив, що для тих це буде "неприємним чтивом".

За матеріалами Accountancy Age та Gaap.ru

 

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви