(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Фінансові інструменти з характеристиками капіталу

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності презентувала обіцяний дискусійний документ, присвячений питанню класифікації фінансових інструментів в звітності компаній.

Чинний сьогодні стандарт IAS 32 "Фінансові інструменти: розкриття", звичайно, містить вказівки щодо того, як компанії-емітенти повинні відрізняти фінансові зобов'язання від інструментів капіталу, що має принципове значення, так як прямо впливає на відображення фінансового стану компанії та результатів її діяльності. З більшістю фінансових інструментів стандарт справляється непогано, однак якщо мова заходить про складні інструменти, що комбінує в собі риси боргових зобов'язань і звичайних акцій, багато компаній починають зазнавати труднощів.

Невизначеність з класифікацією таких інструментів веде до розбіжностей в обліковій практиці, а це вже проблеми для інвесторів з оцінкою реального фінансового стану організацій. Крім того, самі інвестори також просили розробників з IASB щодо більш докладної інформації по інструментах капіталу. Рада їх прохання почула, взявши до уваги результати минулого своєї роботи і запропонувавши новий підхід, який:

  • Пропонує чітке обгрунтування, чому фінансовий інструмент повинен класифікуватися або як зобов'язання, або як капітал, але без того щоб вносити фундаментальні зміни в діючу логіку класифікації за IAS 32,
  • Покращує корисність цієї інформації через подання та розкриття.

Інвесторам в результаті обіцяна більш повна і більш порівнянна інформація за фінансовими інструментами компаній, а самі компанії зможуть враховувати на основі більш чітких принципів фінансові інструменти, які вони випускають сьогодні, а так само і ті складніші (з урахуванням постійного розвитку), які вони будуть випускати в майбутньому.

"Наш підхід прагне задовольнити потреби і інвесторів, і компаній, забезпечуючи інвесторів кращою інформацією, а компанії, які випускають фінансові інструменти - більш зрозумілим керівництвом щодо того, як враховувати ці інструменти", - прокоментував публікацію голова Ради з МСФЗ Ганс Гугерворст (Hans Hoogervorst) .

Поки що це загальний підхід, за яким його автори дуже бажають отримати активний відгук, щоб згодом представити готове рішення. Консультаційний період займе більше півроку і триватиме до 7 січня, повідомляє портал gaap.ru

 

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви