(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Аудиторські послуги та звітність сталого розвитку

Попри зростаючу популярність звітності сталого розвитку серед компаній багатьох країн світу, проведення її незалежної перевірки поки що не отримало настільки ж значного поширення - навіть у США. Однак, як показало дослідження, проведене в минулому році компанією KPMG, зусилля і витрати на незалежну перевірку розширеної корпоративної звітності більш ніж окупають себе.

Американський Інститут сертифікованих бухгалтерів (AICPA) у міру сил допомагає аудиторським компаніям забезпечувати своїм клієнтам послуги з надання гарантії якості звітності сталого розвитку, але схоже на те, що переконувати в корисності цього потрібно більше самих клієнтів, повідомляє портал gaap.ru.

Опубліковані в журналі "Auditing: A Journal of Practice & Theory" результати дослідження свідчать про значні переваги на ринках капіталу для компаній, у яких розширена корпоративна звітність проходить незалежну перевірку: знижується вартість залучення капіталу, виникає менший розкид і відсоток помилок в прогнозах аналітиків. "По факту, наше дослідження оцінило, що зниження вартості залучення капіталу з великою ймовірністю перевищить комісії за проведення перевірки звітності сталого розвитку для більш ніж половини американських компаній, які поки відклали перевірку [такої звітності]. Ці переваги перевірки [звітності сталого розвитку] більш виражені, якщо її здійснює аудиторська фірма".

 

Статистика щодо аудиторських фірм

Далі в статті наведені емпіричні свідоцтва. До вибірки для дослідження увійшли 4 164 розширених корпоративних звіти за період з 1993 по 2014 рік. Лише 8.7% з них пройшли перевірку, причому необов'язково з боку аудиторських організацій (в силу специфіки такої звітності надати гарантію якості може, наприклад, і консалтингова компанія, що спеціалізується на питаннях впливу на навколишнє середовище). У 77,4% випадків перевірка проводилася у когось ще крім професійних аудиторських організацій, в 22,6% випадків - у аудиторів. Втім, з часом роль їх поступово зростала, і за останнє десятиліття (до 2014 р.) аудиторські компанії перевірили вже 35,2% всіх звітів сталого розвитку в вибірці, і 60% звітів всіх найбільших американських емітентів.

Чотири потенційних переваги такого зовнішнього забезпечення якості такі:

  • Вартість капіталу: зниження в середньому на 0,7%, тоді як у компаній, які ніякої гарантії не отримували, зниження вартості залучення капіталу не спостерігалося взагалі
  • Розширення аналітичного охоплення (ситуації, коли один або більше число аналітиків активно відстежує поведінку акцій тієї чи іншої компанії і публікує по ним свою думку, в рамках даного дослідження - протягом 12 місяців): збільшення на 5,8% в середньому. У компаній, у яких звітність сталого розвитку зовнішньої перевірки не пройшла, аналітичний охоплення знизився на 1,1%
  • Зниження помилок аналітичного прогнозу: якщо перевірку проводить незалежна аудиторська компанія, то (при першій перевірці подібного роду) аналітичні помилки знижуються на 12,30% - це значно більше, ніж якщо перша перевірка проводиться будь-ким ще крім професійної аудиторської організацією (мінус 9.60% )
  • Дисперсія (розкид) аналітичних прогнозів: знову-таки, в будь-якому випадку перша незалежна перевірка асоціюється з її зниженням, але, як і в попередньому випадку - набагато більшим, якщо перевірку проведе аудиторська організація (-2,10% і -0,60%, відповідно).

Таким чином, усі разом ці результати служать надійним свідченням користі проведення незалежної перевірки, особливо якщо компанія робить це вперше, і особливо якщо вона звертається по допомогу до аудиторської організації.

втори дослідження також зіставили переваги з витратами на проведення незалежної перевірки, взявши за орієнтир або 5%, або 10% від стандартної аудиторської комісії за проведення перевірки фінансової звітності (на основі даних, отриманих від "Великої четвірки"). Виявилося, що з 74 випадків першої перевірки звітності сталого розвитку її проведення більш ніж окупає себе у 52 компаній (70%), якщо припустити, що комісія буде дорівнює 5%, і у 41 компанії (55% - все одно більше ніж у половини) , якщо допустити, що їм доведеться за це віддати 10%.

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви