(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

IPSASB презентувала нову модель лізингової звітності для громадських структур

Міжнародна рада за стандартів фінансової звітності для громадського сектору (IPSASB) презентувала проміжний варіант нового стандарту з лізингу. Період подання коментарів триватиме до 30 червня цього року.

ED 64 (від "Exposure draft") пропонує єдину модель обліку договорів оренди на основі права на використання активу, яка прийде на зміну сьогоднішній, що обумовлена чинним стандартом IPSAS 13 "Оренда", повідомляє Gaap.ru. Крім того, міжнародні розробники також запропонували специфічні для громадського сектору вимоги щодо обліку оренди, яка здійснюється на умовах нижче ринкових як для лізингодавця, так і лізингоодержувача (іноді такі угоди називають "концесійними").

Вимоги до обліку орендних угод обіцяють зробити схожими з вимогами IFRS 16, оскільки конвергенція з МСФЗ, як і раніше, має для IPSASB дуже високий пріоритет. Так, від організацій-лізингоодержувачів вимагатимуть визнання активу з правом на використання і лізингових зобов'язань щодо всіх угод - крім хіба що малоцінних або короткострокових терміном до 1 року.

Що стосується конкретно лізингодавців, то для них розробили модель на основі права на використання, яка враховує специфіку громадського сектора і відрізняється від моделі для лізингодавців в IFRS 16.

Вимоги в ED 64 здебільшого охоплюють традиційні договори оренди в громадських організаціях, де обидві сторони зазвичай належать одній і тій же господарській структурі.

"Оренда, в тому числі концесійна - дуже важливий механізм фінансування в громадських і міжнародних організаціях", - говорить голова IPSASB Ян Карутерс (Ian Carruthers). - "Запропоновані в ED 64 вимоги забезпечать кращу інформацію про фінансовий вплив оренди і, отже, поліпшать як прозорість організації щодо її управління ресурсами, так і якість інформації для прийняття рішень".

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви