(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Зміни до спрощеної системи оподаткування в 2018 році

Прийняті нещодавно зміни до Податкового кодексу щодо збільшення акцизів, рентної плати та екологічного податку у 2018 році - забезпечують передумови, які уможливлюють необхідну базу для наповнення дохідної частини бюджету наступного року.

При цьому голова комітету українського парламенту з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна запевнила, що готує програму дій на 2018 рік щодо малого і середнього бізнесу. Частина цих ініціатив буде протягом найближчих 2 тижнів внесена до Ради.

Зокрема, в Раді активно працюють над текстом закону про уповноважених економічних операторів, відомого ще як «список білих імпортерів». Южаніна запевнили, що замість лову «по кущах» порушень малого бізнесу, варто зосередиться на впровадженні міжнародних правил проти розмивання податкової бази (BEPS), в тому числі вдосконалення правил трансфертного ціноутворення. Позаяк саме там ховаються головні втрати для бюджету.

 

Податок на виведення капіталу

Одним з таких важелів впливу на тіньовий бізнес міг би стати закон про податок на виведений капітал, на ухваленні якого наполягають також в Асоціації платників податків України та Федерації роботодавців.

Як відомо, ця заміна нині чинного податку на прибуток істотно полегшить підприємствам ведення податкового обліку, що особливо актуально для невеликих компаній. Це стане стимулом для бізнесу реінвестувати кошти в виробництво і розвиток, а також дозволить показувати реальні прибутки і мінімізує втрати від різного роду схем з виведення капіталу за кордон великими компаніями.

Кабмін вже схвалив відповідний законопроект, але замість того, щоб передати його в парламент, відправив в жовтні документ для розгляду в Національній раді реформ. Там повинні провести обговорення і вирішити, з якого року його ввести. Так як введення його з 2018 року, за підрахунками Мінфіну, зумовить втрати бюджету в розмірі понад 30 млрд грн.

Також на відміну від великого бізнесу проблема відшкодування ПДВ для малих підприємств не тільки збереглася, а й почала набувати особливої ​​гостроти.

 

Блокування накладних

Сьогодні бізнесове співтовариство розділилося на дві категорії: прихильників і противників збереження системи автоматичного відшкодування ПДВ. За - великий бізнес, який одержує своєчасно відшкодування податку, проти - малий бізнес, у якого блокуються податкові накладні.

Через це частина реального малого бізнесу в країні зупинила свою роботу. Вони йдуть в комітет і просять вирішити проблему. В результаті - знову війна між Мінфіном і пропозиціями депутатів щодо продовження тестового режиму системи зупинки реєстрації податкових накладних. Проти продовження тестового режиму також виступили в Американській торговельній палаті, Європейської бізнес асоціації, Союзі українських підприємців і ряді інших представників великого бізнесу.

На думку пані Южаніної, треба залишити певну категорію людей в спокої. Навіть якщо є 10-20 співробітників, нехай працюють на себе і дають можливість прогодувати сім'ї найманих працівників.

Президент Асоціації платників податків України, надзвичайний і повноважний посол Грузії Григол Катамадзе розповів про пропозиції щодо реформування спрощеної системи оподаткування, які були узгоджені з самим малим бізнесом. Вони оформлені у вигляді проекту нового, так званого Ліберального податкового кодексу, й передані і уряду, і депутатам.

Зокрема, пропонується для найбільш дрібних підприємств з оборотом у 2 млн грн на рік встановити фіксований платіж в 500 грн і не змінювати правила оподаткування три роки - лише проводячи індексацію цього платежу на рівень інфляції в країні. Вони можуть мати до 3 найманих працівників.

В результаті, за підрахунками експертів Асоціації платників податків, через три роки буде не 10-15% відсотків вкладу малого бізнесу в український ВВП, а мінімум 50%, як у всіх розвинених країнах світу.

Зараз платники першої групи на спрощеній системі оподаткування обмежені оборотом в 300 тис. грн, не можуть наймати персонал, платять до 10% від прожиткового мінімуму (зараз 160 грн). Вони можуть займатися тільки роздрібною торгівлею і наданням послуг населенню.

До малого бізнесу пропонується відносити фізосіб-підприємців з оборотом в 5 млн грн і штатом до 10 осіб. Ставка податку - 1% від доходу. Зараз спрощенці другої групи сплачують до 20% від мінімальної зарплати (640 грн). Вони обмежені оборотом в 1,5 млн грн і можуть наймати до 10 осіб.

Ці пропозиції, крім Асоціації платників податків України, підтримують в Федерації роботодавців України та УСПП, тобто досить значна частина українського бізнесу.

Джерело: УБР, Костянтин Симоненко

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви