(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Новини

МСФЗ - стандартний порядок розробки можуть змінити

Піклувальники Фонду МСФЗ запрошують всіх, кого дана тема хвилює, висловитися з приводу процедурних вимог до розробки міжнародних стандартів фінансової звітності, яким слідують Рада з МСФЗ та Комітет з інтерпретацій.

У складі ради піклувальників є спеціальна наглядова комісія DPOC (Due Process Oversight Committee), яка відповідає за дотримання піднаглядними організаціями формального процесу, детально описаного в спеціальному внутрішньому регламенті ( "Handbook"). Даний процес заснований на трьох ключових складових: прозорості, повноцінних і чесних консультаціях, і підзвітності.

Саме тут сьогодні заплановані зміни, повідомляє портал gaap.ru. Природно, що зміни - не в ключових принципах, а в інших складових процесу, де це потрібно з урахуванням сьогоднішньої діяльності Ради та Комітету з інтерпретації. Так, наприклад, будуть оновлені процедури, пов'язані з аналізом можливого впливу нових або змінених стандартів МСФЗ - такий аналіз буде проводитися на всіх стадіях роботи зі стандартами.

Крім того, автори змін збираються уточнити роль і статус рішень, які ухвалюються (і потім оприлюднюються) час від часу Комітетом з інтерпретації - такі рішення повинні стати для Ради з МСФЗ формальним інструментом у роботі.

Крім цього, прояснять категорії навчальних матеріалів, які публікує Фонд МСФЗ, переглянуть вимоги до консультацій у рамках поновлення робочого плану Ради з МСФЗ, уточнять роль Консультативної ради з МСФЗ і процеси схвалення змін до таксономії МСФЗ, а також роль самої наглядової комісії DPOC у даній сфері.

Зміни вносяться у відповідь на результати опитування, проведеного в 2017 році: хоча більшість респондентів тоді сказали, що ставляться до формального процесу розробки МСФЗ з великою повагою, все ж була низка зауважень, які зводяться до того, що є багато можливостей зробити його більш ефективним.

За словами ж голови DPOC Алана Беллера (Alan Beller), даний процес має основоположне значення для прозорості, якості та легітимності всієї роботи Ради і Комітету з інтерпретації, позаяк саме він дозволяє стейкхолдерам у всьому світі стежити за розробкою МСФЗ і приймати в цьому активну участь.

Див. докладніше: Фінансова звітність згідно з МСФЗ в Україні

 

Детальніше

Розробник МСФЗ починає реалізацію проекту з IBOR

IASB приступає до реалізації проекту, метою якого є оцінка впливу реформи міжбанківських ставок рефінансування на міжнародні стандарти фінансової звітності

Як це неодноразово було обіцяно керівництвом Ради з МСФЗ, IASB приступає до реалізації проекту, метою якого є оцінка впливу реформи міжбанківських ставок рефінансування на міжнародні стандарти фінансової звітності. Перша стадія проекту - це цільові коригування до старого і нового стандартів з обліку фінансових інструментів, IAS 38 і IFRS 9, повідомляє портал gaap.ru.

Про реформу на даний момент поки що відомо дуже мало, проте можна з великою ймовірністю припустити, що від застосування ставки LIBOR світова банківська система відмовиться взагалі. Щоб полегшити укладачам звітності на МСФЗ виконання окремих вимог з хеджування, які потенційно можуть призвести до переривання хеджування просто через невизначеність, Рада з МСФЗ вносить деякі зміни в IAS 39 і IFRS 9. Для прикладу, в нинішньому варіанті компанії зобов'язані при обліку хеджування орієнтуватися на очікування і прогнози, але з початком реформи робити це стане важко, оскільки так мало відомо, як саме вона буде реалізована в плані заміни орієнтовних процентних ставок. А оксільки немає прогнозної інформації, компанії не зможуть використовувати звітність хеджування відповідно до діючих правил і тим самим позбавлять користувачів звітності корисної інформації.

Рада з МСФЗ розгляне можливі наслідки реформи в два етапи (такий підхід також вже був анонсований кілька місяців тому). Остання публікація попереднього варіанту змін до двох стандартів - це перший етап, а до другого IASB приступить, як тільки з'явиться трохи більше ясності щодо планів світових регуляторів на реформу IBOR.

Коментарі приймаються до 17 червня, а остаточну версію Рада планує схвалити вже до кінця цього року.

Див. докладніше: Фінансова звітність згідно з МСФЗ в Україні

 

Детальніше

Аудит: малі та середні аудиторські компанії в 2019 р.

Рада з міжнародних стандартів аудиту та підтвердження достовірності звітності (IAASB) опублікувала новий дискусійний документ, присвячений особливостям застосування міжнародних стандартів аудиту (ISA) щодо організацій менш складної структури.

Рада з міжнародних стандартів аудиту та підтвердження достовірності звітності (IAASB) опублікувала новий дискусійний документ, присвячений особливостям застосування міжнародних стандартів аудиту (ISA) щодо організацій менш складної структури. Коментарі по ньому будуть прийматися до 12 вересня, повідомляє портал gaap.ru

Малі підприємства, як відомо - основа будь-якої економіки, і в світовому обсязі всіх аудиторських послуг саме на них припадає найбільша частка. Складнощі в застосуванні міжнародних стандартів аудиту щодо них мають дуже велику актуальність для IAASB.

Однак тут необхідно підкреслити ключовий момент: простота структури і операцій організації ще не означають невеликий розмір цієї організації. Організація може бути великою, але при цьому залишатися простою, і не можна ставити знак тотожної рівності між простими організаціями та МСП.

Перші напрацювання по цій темі з'явилися відразу після паризької конференції з питань роботи малих і середніх аудиторських компаній 2017 року. До сьогоднішнього дня вони вилилися в повноцінний дискусійний документ - пояснює у вступному слові голова Ради, професор Арнольд Шилдер (Arnold Schilder).

За його словами, вони постійно фіксують заклики до дій і розробки рішень, які не тільки допоможуть малим і середнім аудиторським компаніям в принципі, але і приділять увагу обставинам, де складний аудит не потрібен у принципі. Це і мається на увазі під винесеним в заголовок "аудитом менш складних організацій".

Але перш ніж діяти, необхідно мати чітке розуміння всіх сьогоднішніх складнощів для аудиторів, з якими ті стикаються в юрисдикціях, де застосовують МСА (ISA). Крім того, необхідно дотримати баланс між спрощенням і недопущенням зниження якості аудиту в результаті змін. Швидких рішень тут очікувати не варто - каже Арнольд Шилдер. Для цього і представлений до уваги світової аудиторської спільноти поточний дискусійний документ.

Скачати документ  

Детальніше

Сторінка 1 із 12

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви