(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Публікації

Терміни погашення дебіторської заборгованості

Висока збиранність - ключ до зниження терміну погашення дебіторської заборгованості (англ., "Days sales outstanding" - DSO). А чим швидше приходять гроші, тим вільніше дихається організації.

Висока збиранність - ключ до зниження терміну погашення дебіторської заборгованості (англ., "Days sales outstanding" - DSO). А чим швидше приходять гроші, тим вільніше дихається організації.

Термін погашення дебіторської заборгованості - ключовий захід ефективності фінансової команди, тісно пов'язаний з періодом забезпеченості грошовими коштами (days cash on hand) і ліквідністю. Всі хочуть мати високі продажі, але просте їх закриття ще не гарантує стійкість компанії. Збиранність також важлива, і чим швидше надходять гроші, тим краще.

В ході недавнього дослідження фахівці APQC вивчили дані по 5 204 учасників в різних галузях, передає gaap.ru з посиланням на CFO. Ключовий показник DSO вони визначили як:

Дебіторська заборгованість / (чистий продаж) x 365

Нижній квартиль представлений тут найефективнішими компаніями, які збирають заборгованість швидше за всіх - за 30 днів і менше. Навпаки, найменш ефективним потрібно від 48 днів і більше. Медіанний результат - 36 днів.

Але це "при інших рівних", так як непоганий показник DSO в одній галузі - справжня катастрофа для іншої. Наприклад, в галузі охорони здоров'я платежі іноді компенсуються страховими компаніями, так що там 40 днів або менше - вже вважається відмінним значенням. А у виробництві 30 днів або менше - просто норма. Найкращий спосіб визначити, що норма для вас - порівняти свої показники з показниками конкурентів по галузі.

Готівка - як кисень для будь-якої організації. Порівняйте із зануренням у воду в аквалангу: при дослідженні останків затонулого корабля на дні океану ваше життя залежить від того, що ви точно знаєте, на скільки хвилин вам вистачить повітря. Важливо пам'ятати, що якщо продажі йдуть чудово, легко стати надмірно самовпевненими і витратити гроші, які ще не зібрали. Якщо збір займає надто багато часу, ви ризикуєте витратити весь "кисень" і почати задихатися.

 

Дебіторська заборгованість - шляхи оптимізації

В ідеальному світі, звичайно, бізнес збирав би свою готівку швидше, ніж виникає потреба зробити оплату, але в реальності простіше сказати, ніж зробити. Звичайно, є ефективні способи збору грошей, і один з них - організувати команду, яка буде обдзвонювати клієнтів з нагадуваннями про необхідність оплати. Якщо "колекторська діяльність" є постійною функцією, тиск на клієнтів зростає, примушуючи їх швидше платити за рахунками, DSO падає, а готівка в касі зростає. Однак у малих підприємств на це просто може не бути бюджету, і ці обов'язки лягають на плечі кожного у фінансовій команді, здатного попрацювати понаднормово.

Ще один фактор, який необхідно врахувати - чи здійснює організація збори на своїх власних умовах або на умовах своїх клієнтів. Наприклад, змушена вона їм давати 60 днів на оплату, в той час як всі конкуренти наполягають на 30? А якщо навіть і так, чи стимулює таке послаблення лояльність клієнтів, завдяки чому вони йдуть купувати до вас? Чи варто свідомо ставити під удар обіговий капітал і тримати дебіторську заборгованість по окремих клієнтах зайвий місяць?

Для постійних клієнтів, від яких ви дійсно залежите, відповідь може бути позитивною. Або навіть можна розглянути можливість переведення цих відносин на новий рівень - наприклад, запропонувати стратегічним партнерам можливість скористатися перевагами автоматичної платіжної системи, що непомітно відслідковує переміщення продукту або послуги і готівки туди і назад, без затримок "паперової" роботи. Якщо мова йде про фіксовану плату за послугу, визначення платіжного графіка на основі оціночних значень допоможе обом сторонам краще прогнозувати і контролювати потоки готівки.

Не менш важливо вивчати і вживати по можливості відповідні дії по відношенню до різних причин, чому клієнти пізно платять. Далеко не завжди затримки пов'язані з тим, що у покупців просто немає в даний момент готівки на руках. Можливо, причина в якихось якісних характеристиках вашого продукту або послуги, які породжують сумніви. Можливо, клієнт просто перейшов на нове програмне забезпечення, яке запитує додаткові дані, що не містяться в вашому платіжному ордері. Можливо, і те, і інше відразу.

Невелике вивчення обставин допоможе з'ясувати, що платіж за послугу затримується, наприклад, через помилки, пов'язаних з програмами компенсації витрат у клієнта. Простим рішенням буде направляти два окремих платіжних ордена: один за видатками, інший - по витраченому часу і матеріалами. Так рішення буде займати трохи більше часу, зате у клієнта точно не залишиться причин не платити за послугу вчасно.

У світі, де готівка має значення, кожен день, проведений цієї готівкою в чиїхось ще руках - це день, який ваша організація могла б вільно дихати. Час, витрачений на оцінку і поліпшення процесу збору платежів, здатне знизити DSO, збільшити готівку в касі - а значить, і "час занурення".

Детальніше

Аутсорсинг бухгалтерських послуг - як вибрати аудиторську фірму?

В Україні аутсорсинг застосовується переважно у фінансовій, кадровій, ІТ та юридичних структурах бізнесу. При цьому одним з найпопулярніших є формат роботи компаній, що надають послуги бухгалтерського аутсорсингу.

Аутсорсинг - досить часто ми чуємо це слово, хоч і мало вживаємо його в повсякденному своєму житті. По суті, це новомодне слово поширене тільки в бізнес-середовищі. Якщо відкрити «Вікіпедію», то там дано дуже витіювате визначення цього слова на кшталт «передача організацією, на підставі договору, певних видів або функцій виробничої підприємницької діяльності іншої компанії, що діє в потрібній галузі». За фактом аутсорсинг - це виконання певних функцій ведення вашого бізнесу силами фахівців сторонньої організації або ж силами фахівця - аутсорсера, що працює самостійно, наприклад -аудиторською фірмою.

 

Послуги бухгалтерського аутсорсингу в Україні

В Україні аутсорсинг застосовується переважно у фінансовій, кадровій, ІТ та юридичних структурах бізнесу. При цьому одним з найпопулярніших є формат роботи компаній, що надають послуги бухгалтерського аутсорсингу. Як вибрати таку компанію, що вона може запропонувати, чого від неї очікувати і які вимоги вона пред'явить до вас?

Бухгалтерський облік - це взагалі складна для простого сприйняття система, порівнянна по своїй загадковості хіба що з китайською грамотою. Бухгалтер в Україні - це людина, у якої немає можливості раз і назавжди вивчити бухоблік і користуватися цими знаннями нескінченно. Наше законодавство настільки часто змінюється, що відстежувати всі нововведення для того, щоб відповідати вимогам, що пред'являються до ведення фінансово-господарської діяльності та коректно сплачувати податки, доводиться в режимі «ультра-онлайн».

На ринку пропозицій зараз дуже багато компаній, що конкурують між собою, намагаючись міцно зайняти такий сегмент ринку, як надання бухгалтерських послуг на аутсорсинг. Не будемо зараз розглядати і аналізувати компанії, що входять в «велику четвірку», або аналогічні за масштабами з ними. Візьмемо середньостатистичні компанії.

Отже, що ж таке бухгалтерія на аутсорсингу в Україні?

Зайшовши на сайт будь-якої з компаній, що пропонують послуги бухгалтерського аутсорсингу в Києві, Львові чи інших містах, можна прочитати перелік плюсів роботи не зі штатним бухгалтером, а з аутсорсингової компанією, що має в штаті велика кількість висококваліфікованих бухгалтерів. В основному це:

 • Зниження витрат на утримання свого штату бухгалтерів - цифри економії на зарплаті, податках, організації робочого місця, оснащення комп'ютерною технікою, придбання програмного забезпечення, оплати підвищення кваліфікації, придбання довідково-правових систем або підписних фахових видань;
 • Відсутність раптової втрати людини як штатної одиниці на робочому місці (захворів, пішов у відпустку або в декрет, звільнився). В аутсорсингу завжди є моментальна заміна людини;
 • Компетентність співробітників, великий досвід і постійне підвищення кваліфікації для відповідності вимогам законодавства;
 • Застраховані податкові ризики в разі допущених помилок;
 • Пропозиції щодо оптимізації оподаткування;
 • Плюс власник бізнесу зможе більше часу зосередитися на комерційній складовій свого бізнесу і розширювати сфери своєї діяльності, не відволікаючись на необхідність вникати в бухгалтерський облік.

 

Що включають в себе послуги бухгалтерського аутсорсингу в Києві та Україні загалом?

 • Робота з первинною документацією. Саме на основі первинної документації й формується звітність. Пропонується обробка і систематизація документації: формування накладних, актів виконаних робіт, рахунків-фактур для ваших покупців і замовників, формування банківських документів, оформлення касових документів, оприбуткування документів від ваших постачальників і продавців;
 • Відображення всіх операцій на рахунках бухгалтерського і податкового обліку в бухгалтерських програмах;
 • Нарахування заробітної плати, розрахунок відпускних, лікарняних, декретних, преміальних, різних видів компенсацій та інших виплат на користь співробітників клієнта і, відповідно, всіх «зарплатних» податків з даних нарахувань;
 • Формування і здача податкової та бухгалтерської звітності в податкові органи, позабюджетні фонди, до органів статистики та інші контрольовані органи, в т.ч. і в електронному вигляді;
 • Консультування клієнтів з виникаючих питань в частині оптимізації оподаткування та можливих податкових ризиків;
 • Представлення інтересів клієнта в податкових органах.

Цей набір послуг охоплює в основному весь спектр бухгалтерських послуг, які надає аутсорсингова компанія. Клієнт може вибрати як передачу бухгалтерії в повному обсязі компанії-аутсорсеру, так і вибірково певних ділянок роботи. Хоча на практиці виконання аутсорсингової організацією або самостійним аутсорсером вибіркових послуг виявляється в ціновому вимірі дорожче, ніж виконання повного обсягу робіт.

Додаткові опції, які можуть пропонуватися компаніями в рамках збільшення своєї привабливості для клієнта, різноманітні:

 • Надання віддаленого доступу клієнта до бухгалтерських програм;
 • При отриманні від клієнта доступу до банківських рахунків самостійно заходити в клієнт-банк, отримувати банківські виписки, формувати за завданням клієнта платіжні доручення, але не мати права підпису, що означає неможливість розпоряджатися грошовими коштами на рахунках клієнта;
 • Участь у нарадах, можливість виїзду у відрядження за завданням клієнта;
 • Участь в проведенні інвентаризацій тощо.

 

Як вибрати бухгалтера на аутсорсингу для свого бізнеса?

Тож якщо ви задумалися над тим, що, можливо, більш раціонально передати свій бухгалтерський облік на ведення сторонньої організації - що необхідно зробити?

1. Визначити фінансову економію в оплаті праці та інших витратах на утримання своїх штатних співробітників бухгалтерії в порівнянні з вартістю оплати послуг аутсорсингової компанії;

2. Визначити коло компаній, що пропонують свої послуги на даному ринку, в цьому випадку необхідно:

 • звернути увагу на період існування даної фірми і її популярність;
 • на прозорість і зрозумілість ціни на бухгалтерські послуги. Найчастіше маленька вартість послуги завуальовано прикриває дроблення самої послуги на дрібні складові для того, щоб потенційний покупець психологічно брав нижчу вартість, але в підсумку отримував вищу ціну за обслуговування;
 • на наявність в компанії-аутсорсера не тільки фахівців бухгалтерського обліку, а й співробітників супутніх спеціальностей, наприклад, юристів і кадровиків, а також менеджерів та ін .;
 • на наявність сайту, його розташування в пошуковій системі (перша / друга сторінка або далеко за п'яту / десяту сторінку пошукової системи) і інформаційну наповнюваність сайту. Коли на сторінці сайту перераховані тільки послуги і пропонується залишити свій номер телефону для дзвінка менеджера, то варто задуматися;
 • на готовність менеджера компанії вислати вам на електронну пошту шаблон договору для ознайомлення на початковому етапі без нав'язливого запрошення неодмінно під'їхати для первинного знайомства, для аналізу договору в більш спокійному форматі, ніж якщо ви будете його читати в офісі обраної компанії, підсвідомо намагаючись скоротити час на ознайомлення з договором.

3. Після того як вибір припав на одну з компаній варто все-таки відвідати її офіс, для того щоб зрозуміти умови праці співробітників. Напівпідвальне приміщення в промзоні навряд чи свідчить про фінансову стабільність компанії й турботу про своїх співробітників. Якщо аудиторська чи бухгалтерська компанія-аутсорсер не дбає про своїх співробітників, то не можна очікувати від неї невсипущої турботи про вас.

4. Поспілкуйтеся з керівником відділу бухгалтерії або можливим співробітником, який буде закріплений за вашою компанією, оціните те, як з вами розмовляють дані співробітники, наскільки зрозуміло і доступно вони відповідають на ваші запитання. Задайте питання про те, як буде вибудовуватися механізм взаємодії, яким чином буде відбуватися обмін документацією і інформацією, як буде здійснюватися контроль за правильністю ведення обліку.

5. Ви повинні спочатку розуміти, що вартість висококваліфікованої праці не може становити непорівнянні з ринком ціни. Компанія, що пропонує вести бухгалтерський облік за вартістю одного театрального квитка, жодним чином не може надати вам кваліфіковану послугу.

 

Як працювати з позаштатним бухгелтером?

Отже, ви зупинили свій вибір на аутсорсіноговій компанії. Але наскільки зі свого боку ви відкриті до спілкування з компанією-аутсорсером. Наскільки це співробітництво буде легким, зрозумілим і взаємовигідним.

Що мається на увазі? Все що підтверджує ваші витрати документи, чи то авансові звіти, товарні накладні, акти виконаних робіт / наданих послуг, чеки та інша первинна документація формують підсумки роботи компанії, на підставі яких організація платить податки, а решту чистого прибутку направляє на розвиток бізнесу і виплату дивідендів своїм засновникам. По суті, бухгалтер стоїть на сторожі інтересів компанії. Якщо податкова інспекція знайде помилки в роботі бухгалтера, то податкові санкції у вигляді донарахувань, штрафів і пені ляжуть додатковим важким фінансовим тягарем на компанію.

При взаємодії з бухгалтерією аутсорсингової компанії виникають складності в своєчасному наданні документації, що можуть призвести до невдоволення обох сторін і навіть до розриву договірних відносин. На етапі співробітництва необхідно пам'ятати і розуміти, що:

 • На початковому етапі роботи ви повинні бути готові до того, що співробітники компанії-аутсорсера будуть задавати вам запитання, що стосуються специфіки вашої діяльності, з метою зрозуміти специфіку вашої діяльності і коректно вибудувати бухгалтерський облік ваших фінансових операцій. Тому вам необхідно максимально просто і прозоро пояснити систему вашої роботи, а також пояснити процеси роботи самостійно, або призначити зі свого боку відповідального співробітника.
 • З вашого боку повинні бути призначені співробітники, відповідальні за своєчасне надання первинної документації для обробки, з ким будуть контактувати аутсорсери по отриманню документації.
 • Суми податків формуються на підставі підведених підсумків за наданими з вашого боку документами. І якщо документація надана не в повному обсязі, то в даному випадку фінансовий результат буде некоректним, сума податків виявиться вищою, а прибуток компанії нижчою, в порівнянні з очікуваними результатами.
 • Бажано надавати договори, які ви плануєте укладати зі своїми постачальниками або покупцями, на етапі обговорення умов угод, щоб аутсорсер зміг допомогти вам в оцінці можливих податкових ризиків.

Якщо всі ці умови будуть виконуватися, то ніяких непорозумінь не виникатиме.

Зрештою, якщо Ви чітко розумієте структуру взаємодії і чітко її дотримуєтеся, фінансово пунктуальні і дотримуєтеся принципу розумного податкового планування, то при роботі з аутсорсинговими компаніями ви будете спокійні за фінансову безпеку своєї компанії і зможете, заощадивши кошти на штатних співробітників, зосередити свої зусилля на досягненні більш високих вершин свого бізнеса.

За матеріалами Євгенії Яковлевої, керівника відділу бухгалтерського аутсорсингу й податкового консультування ТОВ "Пріоритет".

Детальніше

Бухгалтерские услуги в Киеве: доступный сервис для прагматичных бизнесменов

Как показали последние исследования, среди молодых успешно-развивающихся компаний, одним из факторов их успешности была высокая организация бизнеса и прогрессивные бизнес-технологии, применяемые на самых ранних периодах, включая разумный подход к бухгалтерским услугам.

Отличительной чертой молодого бизнеса в Украине является не только удачный выбор ниши рынка, не только существенные затраты на рекламную кампанию, но и применение самых передовых методов ведения бизнеса в самом начале развития. Такой подход оправдывает себя, когда инвестором выступает иностранная компания либо крупный бизнес, либо когда окупаемость расходов составляет 12 и менее месяцев. Но почему такой бизнес все чаще прибегает к аутсорсингу в части бухгалтерских услуг в Киеве и других городах страны?

Казалось бы, солидные инвесторы могут вполне позволить себе содержать укомплектованный штат бухгалтеров? Ответ очевиден: опыт и практика показывает, где есть внешний контроль и защита, где ведением бухгалтерии занимаются профессионалы, успех всегда гарантирован. Самые свежие исследования показывают, что успешный бизнес и продвинутые предприниматели все чаще выбирают бухгалтерские услуги на аутсорсинге, все чаще прибегают к инициативному аудиту.

Дальновидные собственники бизнеса понимают, что расходы на консалтинговые услуги это не роскошь, а необходимость, продиктованная реалиями сегодняшнего дня.

 

Бухгалтерские услуги в Киеве: чем опасна работа по совместительству

Иногда бизнесмены встают перед дилеммой, что лучше бухгалтер на час или комплексное аудиторское обслуживание на постоянной основе? Практика последних лет показала, что если выбирать между бухгалтером – совместителем и аутсорсинговой компанией, то первый вариант таит в себе угрозы и вот почему:

Качество услуг бухгалтеров - совместителей в Киеве часто оставляет желать лучшего. Даже грамотный и опытный бухгалтер, обремененный десятком предприятий, допускает неточности. Также необходимо учитывать:

 • Направление деятельности предприятия. Нормы налогообложения, отчетности могут отличаться в компаниях разного профиля. При высокой загруженности бухучетом в Киеве не исключаются ошибки исполнителя.
 • Специализация бухгалтера. Совмещение разных разделов бухучета в «человеке-оркестре» в большинстве случаев обречено на неудачу. Бухгалтер хорош в своей нише, часто узкой и специфической.
 • Изменения в нормативно-правовой базе. Новшества появляются с регулярностью, сопоставимой с количеством ежемесячных и квартальных отчетов. Отслеживание изменений и изучение практических тонкостей – часто непосильная задача для одного специалиста.

Важную роль играет человеческий фактор. Квалифицированный специалист не позволит себе пойти в сферу бухгалтерских услуг в Киеве, в которой чувствует себя не вполне уверено.

Но некоторых бухгалтеров подобные рассуждения не останавливают. Фирма вместе с сотрудником по совместительству получает перспективу повышенного внимания со стороны фискалов и другие риски.

 

Бухгалтерская компания в Киеве: преимущества аутсорсинга

Как найти выход из затруднительной ситуации и доверить бухучет тому, кто не подведет? Клиенты «Аудит-Оптим» давно ответили на щепетильный вопрос и выбрали аутсорсинговое обслуживание в бухгалтерской фирме в Киеве.

Стандарты компании с 24-летним опытом работы исключают небрежное отношение к документации или поверхностный подход к особенностям учета. Вместо зарплаты штатному бухгалтеру предприятие оплачивает абонентское обслуживание и получает прямую выгоду:

 • Качественный бухучет согласно стандартам сводит к минимуму риск ошибок, несвоевременной регистрации документации и подачи отчетности.
 • Отчетные периоды проходят незаметно для фирмы и без нарушения привычного рабочего распорядка.
 • Бухгалтер на аутсорсинге в Киеве системно проводит мониторинг нововведений в бухучете и налогообложении, поскольку располагает необходимыми ресурсами.

Бухгалтерская фирма берет на себя ответственность за ведение учета и выполняет обязательства по договору. Компания напрямую заинтересована в предоставлении качественных услуг – «Аудит-Оптим» ценит сложившуюся репутацию и позиции на рынке Киева.

Кроме того, клиенты получают комплексные услуги – в дополнение к бухучету получают консультации по налогам, консультации по финансовой отчетности и заказывают аудит. Почему важно проверять себя?

 

Аудиторская и бухгалтерская компания: как бизнес становится успешным

Аудит – это взгляд на предприятие со стороны. Внимательный и беспристрастный, аудитор выявляет неточности и погрешности, которые могут привести к серьезным проблемам и ослабить позиции на рынке.

«Аудит-Оптим» проводит анализ состояния учета, выявляет ошибки и помогает исправить ситуацию до появления дотошных гостей из контролирующих органов. Хотя в Украине действует мораторий на проверки, фискалы находят благовидные поводы для внепланового визита.

Поэтому важно опираться на надежного партнера, который предупредит возможные проблемы и наладит бухгалтерское обслуживание в Киеве по ценам 2018 года. Стоимость зависит от совокупности факторов:

 • система налогообложения
 • сфера хозяйственной деятельности
 • осуществление экспортно-импортных операций
 • операции с нематериальными активами
 • операции с ценными бумагами

Также учитываются другие особенности деятельности. Клиент получает услуги, в которых действительно нуждается. На первом этапе специалисты «Аудит-Оптим» изучают текущую ситуацию, оценивают состояние учета, наличие документации. После всестороннего анализа формируется пакет услуг и определяется стоимость обслуживания.

По сути компания проводит аудит, и часто это событие становится определяющим для развития бизнеса. При содействии бухгалтерской фирмы в Киеве происходит общее финансовое оздоровление, снижаются риски.

Предприятие получает надежного партнера, а вместо вереницы бухгалтеров по совместительству – стабильное обслуживание и соблюдение интересов клиента.

Серьезный бизнес ценит каждого клиента и работает на совесть: «Аудит-Оптим» – компания с традициями, которые берут начало в 1994 году. Один из пионеров рынка предлагает обоснованную стоимость бухгалтерских услуг в Киеве.

Здесь помнят собственную историю успеха и поддерживают бизнес, который хочет работать в правовом поле, получать качественное сопровождение и развиваться.

 

По вопросам сотрудничества с бухгалтерской компанией «АУДИТ-ОПТИМ» - обращайтесь:

(067) 449-03-47 | (044) 425-74-99 | (050) 425-74-99

Детальніше

Сторінка 1 із 7

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

 • Ідентифікаційний код:  21613474
 • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
 • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
 • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
 • Режим роботи:  9-18 год. без перерви