(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Бухгалтерські послуги та криптовалюти - яке майбутнє?

Усі хто працює у фінансовій сфері, напевно, вже не раз стикалися з безліччю запитів, що надходять з боку клієнтів або просто родичів і близьких друзів щодо питань, які стосуються бухгалтерських послуг і криптовалюти. Інтерес до біткоінів, лайтконів тощо протягом останніх років лише зростав, а високі (часом) курси не могли залишитися без уваги інвесторів. А від того, що цифрові валюти відокремлені від центральних банків і фінансових інститутів та гарантують анонімність, привабливість тільки зростає.

У зв'язку з цим бухгалтери в Києві та по всьому світі усвідомлюють, що їхній основний інтерес, швидше за все, залишиться в сфері транзакцій з традиційними фіатнимі валютами, але в міру поширення популярності криптовалют починають приділяти все більше своєї уваги передовим трендам.

Ось і банк Santander минулого тижня оголосив про запровадження нової міжнародної платіжної системи на основі Ripple, повідомляє портал gaap.ru. Більш того, міжнародна міжбанківська система платежів SWIFT запропонувала взяти участь у розвитку блокчейн-стартапу Ripple відразу кільком банкам. Нічого дивного в цьому зв'язку, що Асоціація сертифікованих дипломованих бухгалтерів (ACCA) минулого місяця вирішила випустити нове керівництво щодо криптовалют для своїх членів, щоб вони мали чітке уявлення про свої етичні та професійні обов'язки в цій галузі.

Є поширена думка, що криптовалюти провокують поширення фінансового шахрайства в усьому світі, особливо в сфері відмивання: за даними Europol, до £ 4 млрд сьогодні може щороку відмиватися через цифрові транзакції, і це не межа. Британський уряд нещодавно оголосив про створення спеціальної робочої групи з криптовалют, а Управління фінансового нагляду (Financial Conduct Authority) трохи пізніше в цьому році проведе дослідження її майбутньої ролі.

Таким чином, регулятори, очевидно, до сьогодні вже чітко розуміють, що криптовалюта і технологія блокчейн важливі, що у них великий потенціал, але при цьому і великі ризики виникнення діяльності кримінального характеру. Світова бухгалтерсько-аудиторська професія повинна зіграти ключову роль в забезпеченні стабільності економіки, де права споживачів не будуть порушуватися. У міру впровадження нових технологій дуже важливо для професійних бухгалтерів і самим виробляти у себе чітке розуміння цифрових технологій і морально-етичних обов'язків, щоб в потрібний момент подати сигнал тривоги.

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви