(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Новини

Малі аудиторські фірми виростуть на цифровий трансформації та кадровому менеджменті

Понад чверть аудиторських фірм (28%) збираються направити на інвестиції в передові технології більше 10% свого прибутку, тим самим надаючи критичне значення модернізації своїх операційних процесів

Як відомо, Міжнародна федерація бухгалтерів приділяє особливу увагу малим і середнім аудиторським компаніям ( "SMP") - які проводять перевірки, відповідно, малого і середнього бізнесу, що є основою будь-якої економіки, зокрема й в Україні. Результати глобального опитування цього року свідчать, що представники даного сегмента аудиторського ринку сьогодні активно впроваджують нові технології і направляють значні ресурси на залучення та утримання талановитих кадрів, повідомляє портал Gaap.ru.

 

Аудиторські фірми, що брали участь в опитуванні

В опитуванні взяли участь понад 6000 малих і середніх аудиторських фірм з 150 країн, які розповіли про те, як у них йдуть справи в цьому році, і які чинники для цього мають і матимуть у найближчому майбутньому принципову важливість.

Як виявилося, понад чверть аудиторських фірм (28%) збираються направити на інвестиції в передові технології більше 10% свого прибутку, тим самим надаючи критичне значення модернізації своїх операційних процесів. Так, найпоширенішою реакцією на технологічні розробки стало вдосконалення знань співробітників у галузях IT і перехід на "хмарні" рішення для поліпшення якості сервісу.

Крім того, у міру автоматизації транзакцій малі та середні аудиторські фірми дедалі активніше використовують технології для аналізу великих обсягів даних як нового напряму ділових послуг в рамках бізнес-консалтингу. 86% компаній надають послуги ділового консультування, а 51% передбачають значне або, щонайменше, істотне збільшення комісійного доходу за ним в наступні 12 місяців.

Пошук талановитих кадрів продовжує залишатися проблемою для багатьох SMP. Більшість (54%) відчувають труднощі з залученням обдарованих представників наступного покоління Z, а для 66% проблемою є проста відсутність на ринку праці кандидатів з необхідною їм набором навичок. Це в черговий раз підкреслює важливість безперервного професійного розвитку і вироблення нових навичок в умовах цифрової економіки.

Варто також відзначити, що світові аудиторські компанії застосовують нові підходи не тільки для залучення, але і утримання у себе талановитих співробітників. Одним з найпопулярніших сьогодні методів є введення гнучких робочих графіків.

Див. докладніше про послуги аудиту в Україні

Детальніше

Внутрішній аудит і фінанси - ключ до успішного корпоративного управління

Ефективне корпоративне управління - результат поєднання цілої мозаїки організаційних політик, процедур і взаємодії різних організаційних функцій - випливає зі звіту від Інституту внутрішніх аудиторів (IIA) та Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC).

Ефективне корпоративне управління - результат поєднання цілої мозаїки організаційних політик, процедур і взаємодії різних організаційних функцій - випливає зі звіту від Інституту внутрішніх аудиторів (IIA) та Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC).

Автори дослідження спиралися на досвід 11 відомих експертів, вивчаючи, яку роль у формуванні ефективної системи корпоративного управління відіграють внутрішній аудит і фінансові департаменти.

Основні висновки наступні:

 1. Заснована на етиці корпоративна культура дозволяє лідерам поширювати ефективні управлінські процеси на всю організацію.
 2. При цьому велике значення мають комунікації та співпраця основних учасників.
 3. Необхідно забезпечити необхідний рівень компетенції учасників функцій внутрішнього аудиту, фінансів і бухобліку, щоб забезпечити довіру з боку ключових груп стейкхолдерів.

 

Ключові фактори - аудит та фінансовий контроль

"Співпраця та взаємодія між внутрішнім аудитом і фінансовою функцією критично важливі для забезпечення якісного управління", - коментує президент IIA Річард Чемберз (Richard Chambers). - "Тільки визнаючи їхні індивідуальні ролі і цінність їх успішної взаємодії, організація може в повній мірі отримати віддачу від послуг, які вони надають".

Обидві функції мають доповнювальні ролі, - йдеться в звіті, - тому перехресні обов'язки допомагають усунути прогалини в управлінні. Також дуже важливо і для внутрішнього аудиту, і для фінансової функції мати своїх лідерів як всередині, так і поза організацією, які будуть своїм прикладом доводити важливість і цінність цих функцій.

Президент МФБ Рейчел Граймз (Rachel Grimes) відзначила також роль професійних бухгалтерів в корпоративному управлінні, які беруть участь на всіх лініях захисту, а виконання міжнародного Кодексу етики забезпечує служіння професії інтересам широкого загалу.

Детальніше

Трансформація за МСФЗ для малих і середніх підприємств: навчальні модулі "IFRS for SMEs"

Як відомо, Рада з МСФЗ займається розробкою освітніх модулів за міжнародними стандартами фінансової звітності для малих і середніх підприємств ("IFRS for SMEs") версії 2015 року. З цими матеріалами під рукою ті, для кого це актуально, мають можливість краще зрозуміти особливості підготовки фінансової звітності відповідно до вимог "IFRS for SMEs", а так само і її сприйняття, якщо мова йде про інвесторів.

Загальна кількість модулів - 35, і кожен присвячений якійсь певній секції стандарту. Сухий текст супроводжується низкою ілюстративних практичних прикладів, які в простій формі роз'яснюють всі вимоги. Крім того, навчальні модулі по "IFRS for SMEs" пояснюють основні відмінності від повного варіанту МСФЗ. Рада з МСФЗ завершила оновлення модулів в квітні цього року.

 

Трансформація за МСФЗ для малих та середніх підприємств сьогодні

Протестувати свої знання можна за допомогою перевірочних питань множинного вибору і бізнес-кейсів, наведених в кінці - така самоперевірка допоможе розвинути навички, необхідні для фінансового обліку транзакцій МСП відповідно до вимог стандартів.

Малі та середні підприємства, до відома, складають на сьогоднішній день близько 95% світової економіки і, по суті, формують її основу. З огляду на простіший характер їхньої діяльності застосовувати більш складні вимоги оригінальних МСФЗ (міжнародні стандартни фінансової звітності) в їхньому випадку необов'язково, тому "IFRS for SMEs" акцентуються здебільшого на забезпеченні користувачів інформацією про грошові потоки, ліквідність і здатність виконати взяті зобов'язання.

На сьогодні Фонд МСФЗ представляє для вільного скачування перші 10 модулів за наступними темами:

 • Модуль 1: Малі та середні підприємства
 • Модуль 3: Подання фінансової звітності
 • Модуль 3: Звіт про сукупний дохід і звіт про доходи і нерозподіленого прибутку
 • Модуль 7: Звіт про рух грошових коштів
 • Модуль 11: Основні фінансові інструменти
 • Модуль 12: Питання інших фінансових інструментів
 • Модуль 13: Запаси
 • Модуль 17: Основні засоби
 • Модуль 32: Події після звітної дати

Решта 25 будуть представлені в найближчі місяці.

Детальніше

Сторінка 1 із 9

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

 • Ідентифікаційний код:  21613474
 • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
 • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
 • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
 • Режим роботи:  9-18 год. без перерви